Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Badminton królował w Zapolicach
W minioną niedzielę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zapolicach odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Gminy Zapolice w Badmintonie. Do rywalizacji przystąpiło blisko ponad 20 osób.
kategorii 10-12 lat zwyciężył Igor Banasiak z Sieradza, który w decydującym pojedynku wygrał z Franciszkiem Majkowskim z Rembieszowa. Trzecie miejsce dla Mikołaja Hałaczkiewicza z Zapolic.
W kategorii 13-15 lat zwyciężył Nikodem Lisiecki z Zapolic, który pokonał Damiana Urbaniaka również z Zapolic. Brązowy medal zdobył Adam Piórek z Ligoty.
W kategorii open pierwsze miejsce podobnie jak przed rokiem dla Konrada Sobczaka z Jeziorka, który w finale okazał się lepszy od Wojciecha Studenta z Młodawina Dolnego. Na najniższym stopniu podium Piotr Banasiak z Sieradza.
Najmłodszym uczestnikiem zawodów była 9-letnia Antosia Czachorowska z Rembieszowa, natomiast najstarszym Mariusz Ciapciński z Zapolic.
- Badminton to naprawdę sport dla każdego. Nie potrzeba wielkich umiejętności i specjalnego sprzętu. Dzisiaj wszyscy zawodnicy zgodnie stwierdzili, że warto było wyjść z domu i aktywnie spędzić niedzielę - mówi Tomasz Woźniak z zapolickiego GOKiS, organizatora zawodów.